O obiekcie i okolicy Pytanie o obiekt

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Na terenach Nadleśnictwa Koniecpol, dzięki staraniom Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” wytyczono i oznakowano Nordic Walking Park o łącznej długości 32 km!

W skład znakomitych i czytelnie oznakowanych tras do uprawiania nordic walkingu wchodzą 3 ścieżki: zielona - pętla o długości 6,3-kilometra ; czerwona – pętla o długości 10,6-kilometra i czarna – pętla o długości 15,1-kilometra.

Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna pozwalające zmonitorować zakres tętna, w jakim pokonujemy trasę.

Po co nam w ogóle potrzebne te kije? Czym różni się to od normalnego spaceru?

Okazuje się, że podczas zwykłego marszu wykorzystujemy zaledwie 40 proc. naszych mięśni. Ruchy wykonywane podczas marszu z kijami angażują prawie 90 proc. mięśni. Nordic walking dużo intensywniej wzmacnia nasze ciało. Kijki wymuszają też bardziej wyprostowana sylwetkę i poprawiają stabilność na nierównym terenie.

Las jest naturalnym środowiskiem dla uprawiania nordic walking. Miękkie leśne ścieżki amortyzują wstrząsy, dzięki czemu spacer po nich jest mniej obciążający stawy niż po chodniku czy asfalcie. Zaletą jest także ich nierówność – dzięki temu nasze mięśnie i stawy pracują w większym zakresie. W pakiecie dostajemy gratis czyste, leśne powietrze!

Kontakt Poleć obiekt znajomemu

Informacje

  • Długość: 13.4 km