O obiekcie i okolicy Pytanie o obiekt

Lokalizacja:

województwo: Wielkopolskie, powiat Jarocin, gmina Jarocin, leśnictwo Tarce.


Charakterystyka:

Długość trasy: 1,0 km, 11 szt. przystanków rozciągniętych w pętli wzdłuż stawku z pomostami. Orientacyjny czas przejścia to ok. 1 godzina. Tematyka ścieżki to przede wszystkim informacje o zagrożeniu pożarowym terenów leśnych, gospodarka odpadami jako przeciwdziałanie zaśmiecaniu lasów, chronione gatunki roślin i zwierząt. Przy trasie zlokalizowany jest obiekt typu „Wigwam”. Ścieżka wyposażona jest w następująca infrastrukturę: WC (1 kabina wolnostojąca), ławeczki do odpoczynku, kosze na śmieci, wigwam - zadaszone miejsce na ognisko (za zgodą nadleśnictwa i leśniczego).

Kontakt do osób udostępniających ścieżkę i infrastrukturę: p-czy Karolina Krawczyk-Szymendera, J. Żakowski 602-759-328. Skontaktuj się z nami jeżeli masz jakieś pytania, chcesz wybrać się z większą grupą zorganizowaną lub zauważysz coś niepokojącego. Nowe miejsce lokalizacji to przede wszystkim piękna okolica i miejsce spotkań dla osób uprawiających turystykę pieszą i rowerową. Tu z pewnością odpoczniesz przy wodzie, a przy okazji dowiesz się ciekawych informacji o lesie.

Pamiętaj, aby to miejsce służyło również innym zwiedzającym - pozostaw je po sobie czystym i dbaj o infrastrukturę z której korzystasz, bo las to nasze wspólne dobro !

Dojazd:

Dojedziecie tu Państwo samochodem, rowerami. W pobliżu zlokalizowano miejsce parkingowe dla kilku samochodów (przy leśniczówce). Istnieje również możliwość dotarcia środkami komunikacji publicznej z Jarocina. 

 

Adres: 

Tarce 9a

63-200 Jarocin

 

 

 

Ścieżka zatacza pętlę prowadząc od leśniczówki w Tarcach przez stawy, obiekt typu wigwam - wracając pod budynek leśniczówki i parking dla samochodów. Teren szczególnie urokliwy, doskonały na spacery piesze i trasy wędrówek rowerowych

Kontakt Poleć obiekt znajomemu

Informacje

  • Długość: 1.1 km