O obiekcie i okolicy Pytanie o obiekt

Ścieżka edukacyjna „Szkółka”, („Przy Ognisku”) – krótka ścieżka edukacyjna przy szkółce ukazująca cykl rozwojowy drzewa od nasiona. Znajduje się na terenie Ośrodka Szkółkarsko-Nasiennego w Jarocinie, a w pobliżu niej znajduje się jedna z największych i najnowocześniejszych w Polsce wyłuszczarni nasion. Dotarcie do ścieżki ułatwiają tablice kierunkowe usytuowane przy drodze krajowej.

 

Charakterystyka:

   Długość trasy: ok. 200m łącznie ze zwiedzaniem wyłuszczarni, na niej 10 szt przystanków + wyłuszczarnia i szkółka leśna, orientacyjny czas uczestnictwa to ok. 1,5 godziny. Ze ścieżką spotyka się czerwony szlak turystyczny w Jarocinie. Tematyka ścieżki to głównie cykl rozwojowy drzewa od nasion, wiek i gatunki drzew i drewna. Trasa wyposażona jest w następująca infrastrukturę: WC, ławeczki do odpoczynku, kosze naśmieci, miejsce na ognisko (za zgodą nadleśnictwa). Atrakcją dla zwiedzających jest zlokalizowana tu jedna z największych i najnowocześniejszych  w Polsce wyłuszczarnia nasion.

   Tu również zorganizujesz spotkanie przy ognisku za zgodą Nadleśnictwa (kontakt szkółka 62-747-38-08 oraz biuro nadleśnictwa 62-747-23-19).

Zapraszamy

 

   Dojedziecie tu Państwo samochodem, rowerami oraz komunikacją PKP i PKS (oddalona ok 2-2,5km od obiektu). Przy obiekcie zlokalizowano miejsce parkingowe dla samochodów i autokarów.
   Parking pomieści 2 autokary lub 15 samochodów osobowych. Istnieje również możliwość dotarcia tu środkami komunikacji publicznej. Z większych miast z Poznania lub Kalisza kursuje PKS lub PKP.
   Z Jarocina w kierunku Poznania drogą krajową nr 11 dalej przy granicy miasta w lewo  przy stacji CPN ORLEN pieszo ok.0,5 km.
 
 
Kontakt:

63-200 Jarocin

ul. Poznańska 34

Kontakt Poleć obiekt znajomemu

Informacje

  • Długość: 0.1 km