O obiekcie i okolicy Pytanie o obiekt

Ścieżka edukacyjna dla małych i dużych kuracjuszy przebywających w Rabce Zdrój

 

Ścieżka ta została otwarta w 2004 roku przez Nadleśnictwo Nowy Targ. Jej trasa biegnie przez uroczysko „Krzywoń" położone na terenie Leśnictwa Rabka. Ponad dwukilometrową trasę pokonać można pieszo i rowerem w ciągu niepełnej godziny. Zwiedzający znajdą tu wygodne przystanki z miejscami do wypoczynku.  Na początku szlaku stanął drewniany pawilon gdzie można posilić się przed drogą. Na trasie umieszczono osiem przystanków i tablice informacyjne. Ścieżka ta w zamyśle Nadleśnictwa ma stanowić nie tylko atrakcje turystyczną, ale także znakomite miejsce na lekcje przyrody dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości.

Aby rozszerzyć  możliwości korzystania ze ścieżki edukacyjnej, słupki poszczególnych przystanków zostały zaopatrzone w kody QR (z ang. QR Code czyli Quick Response Code).   Dzięki nim użytkownicy smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu mogą uzyskać informację  prezentowaną przez każdy z przystanków.

Kody QR oraz powiązanie z nimi treści  zostały przygotowane przez pracowników nadleśnictwa przy pomocy darmowego generatora z serwisu QR online. Opis przystanków jest identyczny z tym zawartym w folderze.

Aby skorzystać z kodów QR należy posiadać odpowiednie urządzenie mobilne z dostępem do Internetu (za transfer danych mogą być pobierane przez operatora opłaty) oraz aplikację do odczytu Kodów QR (np. QR ONLINE, QRZilla).

 

Kontakt Poleć obiekt znajomemu

Informacje

  • Długość: 2.1 km