O obiekcie i okolicy Pytanie o obiekt

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich to doskonałe miejsce na szkolną wycieczkę dydaktyczną oraz atrakcyjny teren do uprawiania turystyki przyrodniczej oraz rekreacji. W drewnianej leśniczówce z 1926 roku przygotowano sale wystawowe, gdzie prezentowane są wybrane zagadnienia dotyczące związków człowieka z lasem, zasadami zrównoważonego gospodarowania w lasach, ochroną lasu, ochroną przyrody i ciekawostki geologiczne.

Na terenie ośrodka został zbudowany od podstaw ogród dendrologiczny (ok. 2 ha). Są tu prezentowane ciekawe gatunki drzew i krzewów z różnych stron świata, przede wszystkim sosny (40 gatunków). Atrakcją ośrodka jest murowana wieża przeciwpożarowo-widokowa o wysokości 41 m, zbudowana na wzór latarni morskiej. Przy wieży znajduje się duży parking. W drewnianej wiacie z paleniskiem można przeprowadzić zajęcia na wolnym powietrzu lub przygotować tradycyjne, pieczone kiełbaski. Bezpośrednio przy ośrodku utworzono leśną ścieżkę dydaktyczną „Na Wąwozach”.
Rozległe, grzybne lasy stwarzają doskonałe warunki do rekreacji i turystyki przyrodniczej. W okolicy znajdują się ścieżki rowerowe, profesjonalne gospodarstwa agroturystyczne oraz pałac w Brodach z restauracją i hotelem. Warto zobaczyć niezwykłe pomniki przyrody „Ośmiornicę”, „Bór Suchy”, „Kandelabry” i inne leśne ciekawostki.

Kontakt Poleć obiekt znajomemu

68-343 Brody

Informacje

  • Stanowisko na autokar: TAK
  • Liczba sal dydaktycznych: 6
  • Maks. liczba miejsc na salach dydaktycznych: 20